O NÁS

Jsme na trhu od roku 2011. Zabýváme se výrobou hraček z kartonu. Našim hlavním výrobkem jsou Dětské kartonové domečky NEST. Dbáme na výrobu z kvalitního materiálu, kvalitní zpracování, bezpečnost hraček, ekologii a na podporu kreativního tvoření dětí.


Dále o zakladatelce:

Od stavění k podnikání - DĚTSKÝ KARTONOVÝ DOMEČEK NEST A JAK SE TO STALO :)                   

1-d2d94a8445

Jmenuji se Petra Novotná a jsem majitelka i výrobce  Dětských domečků NEST.

Moje cesta k domečkům byla poměrně rychlá a jednoduchá – byla jsem k tomu, nadneseně řečeno,  donucena vlastními dětmi.

V roce 2009 se mi narodili dvojčata a v tu dobu jsem již měla 3,5 letou dcerku. V polovině roku 2010 přišlo  na mé děti období stavění různých úkrytů, bunkrů, domečků z dek, křesel, židlí, stolů, polštářů atp.  A protože byly tři, bylo pro ně nesmírně nutné, aby měl každý svůj domeček, nejlépe všechny, v obývacím pokoji. A tak jsem téměř denně stavěla  ráno domečky, během dne několikrát upravovala, řešila jak je udělat více stabilní, uklidňovala dětské roztržky, proč jeden domeček je lepší než druhý, a navečer jsem je sklízela. Pochopitelně  v pokoji nebylo k hnutí. Obědy, svačiny a večeře se stávali nepřijatelnými, neb jídelní stůl býval součástí minimálně jednoho domečku a tak stolovat kulturně bylo téměř nemožné.

Po několika dnech jsem  ze stavění byla, lehce řečeno, otrávená. Děti byly naopak víc a víc nadšené, což mě mírně znepokojovalo. Představa dalších několika stavěcích dní byla pro mne skoro noční můrou.  V tomto období můj tatínek přinesl  kartonový domeček vyrobený skoro  na koleně a bylo rozhodnuto.

Nest jsem společně s jedním šikovným programátorem vyvíjela téměř 9 měsíců. Vždy jsme jeden vyrobili a mé děti jej  testovaly. V okamžiku kdy  obstál bylo vyhráno.  V listopadu 2011 byl domeček uveden na trh.

Mou filozofií je podpora dětské kreativity, kvalita a ekologie. Proto jsou veškeré domečky a příslušenství  vyrobeny z velmi kvalitního  ekologického materiálu,  bez bělení a potisků,  podporující kreativní fantazii každého dítěte a jedná se o ryze ČESKÝ výrobek.  Při vytváření domečku mají děti pocit, že si jej vyrobily samy, mají tedy k němu lepší vztah. Stává se pro ně útulným prostředím, ve kterém si mohou  nejen radostně hrát, ale také v něm nacházejí pocit bezpečí, místo, které je skutečně jen jejich.

P1440530

Nejvíce cenné pro mne byly chvíle, kdy jsme domeček přivezli domů, postavili a dětem jsem dala volnost při jeho vyzdobení, jen jsem jim byla nápomocna, když si nevěděly rady ( a ony si rady většinou věděly).  Radost z přítomného okamžiku tvoření a zápal v jejich očích  – vidím do dnes. Domeček se stal součástí jejich pokojíku, když v něm dcerka nespala sama, spaly v něm alespoň hračky. Dnes už není tak v „ kurzu“ jako před několika lety, ale  stále na něj nezapomínají…

Přeji i vám, aby jste prožili nezapomenutelné, šťastné chvíle s vašimi dětmi, které si budete všichni  pamatovat.

S úctou ke všem kreativním rodičům a přáním šťastných dní

Petra NOVOTNÁ – www.kartonovedomecky.cz